Форум Кладоискатель. Металлоискатель форум.

Клады Украины

Евгений · 19 · 53975

Оффлайн Martin

  • Эксперт
  • **
  • Garrett Еuro АСЕ + Tesoro Tejon
Прочтите, это интересно. Как Вы думаете, обвинения справедливы - и в чей огород камень?

ЗОЛОТЕ ГРОБОКОПАННЯ

У Криму набула промислових масштабів чорна археологія.

Скарб з розкопок боспорського міста Мірмекій.
Спойлер
Монету зі стародавнього Пантикапея (нинішньої Керчі) четвертого січня продано на аукціоні Нью-Йоркського міжнародного нумізматичного з’їзду за 3,25 мільйона доларів. Торги стартували з ціни 650 тисяч доларів. Золота монета з керченського берега із зображенням кудлатої голови сатира – персонажа грецької міфології — викликала справжній ажіотаж у близько двохсот колекціонерів і встановила аукціонний рекорд серед нумізматичних лотів найцінніших колекцій за останні двадцять п’ять років. Коштовність кримської монети підтверджується і тим, що вона успішно конкурувала з одним із найдорожчих у світі шедеврів античної нумізматики зі стартовою ціною 2,5 мільйона доларів – рідкісною давньогрецькою драхмою із зображенням Ексагента на колісниці — переможця перегонів на Олімпіадах 416 і 412 років до нашої ери…

Крим відомий своїми скіфсько-сарматським та давньогрецькими поселеннями, тож нікого не здивувало, що під час проведення газової магістралі центральними вулицями Керчі було знайдено понад шість тисяч предметів сивої давнини. Найцінніші знахідки з котлованів і траншей передано до фондів Керченського історико-культурного заповідника, де вони зайняли гідне місце в стаціонарній експозиції музею. 185-річний заповідник щороку поповнюється неоціненними знахідками археологів й безупинно постає у новому блиску античної культури. Знайдені артефакти дедалі переконливіше доводять зв’язок керченської землі з багатьма центрами давньої цивілізації. Матеріальним свідченням того, що стародавнє поселення на місці нинішнього селища Кам’янка служило останнім пунктом на шляху з Європи до Близькосхідних країн, стало відкриття на мисі Фонар найдревнішого у Східній Європі маяка епохи бронзи.
Безцінними є й представлені в Керченському музеї старожитностей знахідки чорнолакового посуду VІ ст. до н.е. з Пантикапея, мармурова скульптура покровительки цього міста богині долі Тюхе, мініатюри Сатира. А в одному зі святилищ Північного Причорномор’я — Кітей зроблено сенсаційну знахідку — квиток у античний театр, виготовлений з пантикапейської глини, і цілу колекцію акторських масок.

Новим словом в історичній науці стало вивчення пізніх сільських святилищ півострова, сотень курганів. А Керченська протока подарувала дослідникам монети, найраніші з яких відносять до кінця VI ст. до н. е., а найпізніші датуються, зокрема, епохою Тмутараканського князівства.

Давнина постійно нагадує тут про себе унікальними скарбами в курганах. Наприклад, нещодавно знайдено золоту маску царя Рескупорида III та кілограмовий сарматський золотий шолом. Під шаром будівельного сміття на вулиці 23 Травня виявлено середньовічні та античні нашарування: чорнолакові посудини, які науковці датували ІV ст. до н.е. На Другій Мітридатській вулиці під час реконструкції будинку встановили, що він стоїть на культурних шарах античної епохи. Знайдено мініатюрні червоноглиняні глечики, вироби чорнолакової кераміки, статуетки богів. На вулицях північного схилу гори Мітридат численні знахідки подарували охоронні розкопки некрополя перших століть нашої ери…

Хтозна, скільки ще скарбів приховує земля античного Пантікапея. Впродовж останніх трьохсот років над нею висіла загроза розграбування. Останнім часом діяльність чорних археологів активізувалася. Вони шукають відлитого із золота коня царя Мітридата, за легендою, схованого в горі, що височіє над центром Керчі. Тут є ціла система підземних ходів, прокладених грабіжниками древніх захоронень. Вузькі лази з’єднують уже пограбовані склепи, утворюючи цілу мережу катакомб. І поки через брак грошей наукові розкопки законсервовані, стародавні склепи зазнають справжньої кримінальної атаки. Роботи гробокопачам вистачає, адже лише на території нинішньої Керчі знаходилось аж шість чималих античних міст.

Приміром, одне з них — Німфей перебуває практично в первісному вигляді. Тут є все – і саме городище, і некрополь, і сільська округа. Сюди водять екскурсантів, які довго піднімаються довгими східцями, що ведуть в античне місто з порту, милуються оборонними стінами, залишками кварталів, затамувавши подих, торкаються каміння храму понад двохтисячної давнини.

Більшість експедицій, які тут працюють (щоліта їх зазвичай не менше десятка), — російські. За часів Союзу все найцінніше зі знайденого надходило до Ермітажу. Тепер усе, що знаходять археологи (а це більше тисячі предметів щороку), залишається у фондах Керченського заповідника.

Скільки за цей час перекопано землі! Досить згадати знайдені в 1830 році скарби знаменитого кургану Куль-Оба, відколи пішла пошесть варварських курганних розкопок, метою яких стали не наукові пошуки, а грабунок цінних древніх скарбів.

І все ж, незважаючи на величезні втрати, у розпорядженні науковців у відродженому десять років тому (після тринадцятирічної перерви) музеї налічується 100 тисяч безцінних експонатів, і їх кількість збільшує кожна експедиція. Фонди заповідника налічують понад 150 тисяч експонатів. Серед них відомі колекції червонофігурних пелік (посудин для вина), теракотових статуето, світильників, чорнолакового посуду, скляних браслетів слов’янського періоду, турецьких тютюнових люльок, фібул (брошок для драпірування одягу), візантійської полив’яної кераміки, піфосів, амфор…

Кайлом по історії

…Масштаби пограбувань старожитностей щороку збільшуються. Спеціалісти вкотре наголошують — врятувати їх від знищення гробокопачами можна лише з допомогою археологічних досліджень. Бо вже давно стало прикрою реальністю, що вони проводяться зазвичай після грабіжників. Лише у селі Левадки в пошуках скіфського золота «чорні археологи» викопали котлован триметрової глибини, розрили три з п’яти гектарів Усть-Альмінського пізньоантичного скіфського некрополя біля села Піщане. Досі систематично грабується велетенський середньовічний могильник світового значення Бакла. Злодії залишили ями й траншеї і на місці могильників на околицях сіл Красна Зоря і Суворове. І не лише тут. Шукачів древнього золота не лякають ні Бог, ні закон, ні смерть, ні неслава. Щороку вони нищать майже тисячу поховальних комплексів. Міліція й СБУ традиційно «не встигають» виявити вандалів й крадіїв національного спадку. За останні чверть віку над гробокопачами, попри їхню активну діяльність, яка не припиняється навіть узимку, не відбулося жодного показового суду. Чи не дивно?
Однак навіть після таких варварських розкопок кримські вчені натрапляють на нові воістину унікальні знахідки, зокрема предмети ритуального інвентарю. Фахівці кажуть, що сукупно вартість щорічних офіційних знахідок стародавніх скарбів півострова становить, як правило, понад мільйон доларів. Це великі цінності, і можна лише здогадуватися, скільки раритетів було викрадено грабіжниками і вивезено за кордон. Коли ж уже наша держава створить надійну службу охорони національної культурної спадщини, яка відповідала б світовим стандартам?

Віктор Хоменко.
кор. "Сільських вістей"
АР Крим
[свернуть]


Форум Кладоискатель. Металлоискатель форум.

Re: Клады Украины
« Ответ #8 : 28 Январь 2012, 21:00:38 »

Оффлайн Кручун

  • Опытный пользователь
  • ***
  • Garrett AT PRO => XP Deus 3428 RC
Прочтите, это интересно. Как Вы думаете, обвинения справедливы - и в чей огород камень?

 ИМХО Эта писанина тянет на "отлично" в виде реферата или сочинения ученика 8-го класса, но как статья абсолютно не достойна внимания. Где-то кто-то продал золотую монету, где-то кто-то что-то нашёл, где-то кто-то что-то не нашёл, где-то что-то лежит, милиция "не успевает", россияне копают, ещё кто-то копает, всё воруют и вывозят (причём исключительно золото)... но всё равно  у нас ещё много всяких черепков и ритуального инвентаря (а вот золото уже всё выкопали и увезли продавать на аукционы).... и скока ж это будет продолжаться? и куда ж смотрит государство? и когда ж уже государство создаст?  Детский лепет!!!!!!!!!!!
Что хотел донести читателям автор, чего добиться - непонятно.



Оффлайн Запорожець

  • Эксперт
  • **
  • (studentzntu)
известно чего - поднять свой рейтинг очерняя все и вся. желтая пресса для заворачивания рыбы...
счастлив не тот, у кого много, а тот, кому хватает


Оффлайн Martin

  • Эксперт
  • **
  • Garrett Еuro АСЕ + Tesoro Tejon
Но тем не менее продолжает создаваться и удерживаться в негативном ореоле образ чёрного археолога, теперь ужесточающийся образом гробокопателя. Бедная милиция не успевает. Правительство борется. По видимому вырисовывают "Козла отпущения" и создаётся общественное мнение...
Хотя, возможно в статье и есть доля правды, есть хапуги в разных увлечениях. Пословица: "Жадность фраера сгубила" именно о таких. Из-за них и будут инициироваться подобные законодательные акты:  http://garrett.org.ua/index.php?topic=1174.0, от которых к сожалению могут пострадать и настоящие комрады...  :-[


Оффлайн Кручун

  • Опытный пользователь
  • ***
  • Garrett AT PRO => XP Deus 3428 RC
"Читательская аудитория "Сільських вістей" - это мощнейшая прослойка общества и крупнейшая политическая группровка, и мы не можем с ней не считаться!" - это одна из малоизвестных фраз Ленина  на втором съезде РСДРП, но как ни странно, является пророческой.


Оффлайн Евгений

  • Просто Джек
  • Администратор
  • Супер Эксперт
  • ****
  • Металлоискатели в kladoiskatel.net
Образованность населения в вопросах черной археологии заметно возросла.
Если лет 5 назад спрашивали приборы которыми можно "заглянуть" в курган, то вот уже как года 2 эта эпопея закончилась.
Не существует металлоискателей для "просвета" курганов, такие вот особенности оборудования (глубина маловата по отношению к размерам цели) или другими словами - на 50см в грунте монетный металлоискатель может найти монету, на 5 метрах глубинный металлоискатель - автомобиль, вопрос: откуда в кургане автомобиль?
Копали эти курганы во все времена, основная находка - дуля с маком!
А дурачкам которые и по сей день роют норы в курганах и экономят 4 гр за час интернета, чтоб просветиться в этом вопросе и заняться чем то более вероятным и насущным - большой привет!


Оффлайн captain

  • Постоялец
  • *
  • Запорожье
Полностью с Вами Евгений согласен. Просто до некоторых это не доходит и может никогда не дойдет.
в степи и жук - мясо


Оффлайн andrey77

подскажите как можно спрятать серебряные и медные монеты объемом где то 3литра,чтобы их не нашли с помощью металоискателя!какая глубина должна быть или как то подругому?